رهاسازی شاه‌بوف و مار در منطقه حفاظت شده الوند خمین به مناسبت روز جهانی حیوانات

 یک شاه بوف که قادر به پرواز نبود در روز بیست و دوم شهریور ماه سال جاری، توسط یکی از شهروندان اراکی دوستدار حیات‌وحش، در یکی از باغات اراک پیدا  و به موسسه آوای درنای خاکستری تحویل داده شد. بررسی‌ها نشان داد  ضعف عمومی‌شدید ناشی از عدم توانایی برای شکار به دلایل نامشخص علت ناتوانی شاه‌بوف برای پرواز و ادامه زندگی بوده است. این پرنده پس از طی دوره تیمار و درمان، سلامت و توانایی از دست رفته خود را یافته و برای بازگشت به طبیعت آماده شد.

به دنبال گزارش مردمی‌در هفتمین روز از ماه مهر مبنی بر حضور یک مار در ساختمانی  واقع در میدان امام، اعضای موسسه در محل حضور یافته و مار را زنده‌گیری نمودند. مار یافت شده، مار پلنگی (Hemorrhois ravergieri) شناسایی شد. به دلیل پیدا شدن مار دور از زیستگاه اصلی و عدم اطلاع از مدت زمان حضور در ساختمان و به­ جهت اطمینان از سلامت مار، تصمیم به نگهداری و تغذیه آن گرفته شد. به مناسبت روز جهانی حیوانات، شاه‌بوف و مار پلنگی در کوهپایه‌های منطقه حفاظت شده الوند خمین رهاسازی شدند.

این دو رهاسازی با حضور صمیمانه محیط‌بانان خدوم اداره محیط زیست شهرستان خمین و چند تن از کشاورزان و دامداران حاضر در منطقه انجام شد.

pic1pic2

این نوشته در اخبار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *