رهاسازی حواصیل بزرگ و سارگپه پابلند در تالاب میقان

به مناسبت فرارسیدن روز استانی درنا(۱۵ آبان)، یک حواصیل سفید بزرگ و یک سارگپه پابلند در تالاب میقان به طبیعت بازگشتند.در روز ۲۶ مهر و به دنبال تماس یکی از شهروندان اراکی مبنی بر حضور پرنده ای شکاری در حیاط منزلش، یکی از اعضای موسسه با حضور در محل با یک سارگپه پابلند به شدت ناتوان روبرو گردید. پس از زنده گیری پرنده، اقدامات درمانی، سریعا آغاز شد. پس از ۵ روز سارگپه علایم بهبود را نشان داد. ۱۳ روز تیمار و تغذیه، سلامت را به این پرنده بازگرداند.

یک حواصیل سفید بزرگ در روز ۲۷ مهر از سوی اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان شازند، تحویل موسسه گردید. با بررسی‌های انجام گرفته، آسیب و جراحت در ناحیه زیرین بال راست(خم بال)، جراحت‌های زانوی هر دو پا و آسیب دهانی(احتمالا به دلیل برخورد با زمین) مشخص گردید. با اقدامات مقتضی و تیمار و تغذیه در مدت ۱۷روز، حواصیل سلامت و توانایی از دست رفته خود را باز یافت.

سارگپه پابلند با نام علمی‌Buteo rufinus پرنده ای از راسته شاهین سانان و تیره قوشیان است که در ایران بومی  و در زمره پرندگان حمایت شده است.

حواصیل سفید بزرگ با نام علمیArdea alba پرنده ای از راسته لک لک سانان و تیره حواصیلیان است که بزرگترین حواصیل سفید ایران محسوب می‌شود.

Q83A8408رهاسازی 15آبان 1394IMG_3336(1)رهاسازی15آبان1394-تصویر2

این نوشته در اخبار, اخبار تالاب‌ها, دسته‌بندی نشده ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *